6. PRODECIMIS Gran Reserva


   

        PRODECIMIS Gran Reserva    RIOJA  · DENOMINACE KVALIFIKOVANÉHO PŮVODU

Víno vyrobené z hroznů z oblastí Rioja Alavesa a Rioja Alta.
Vyrobeno ze 65% hroznů Tempranillo,
20% hroznů Garnacha, 10% odrůdy Mazuelo a 5% odrůdy Viura.

POZNÁMKY TESTU Na patře má elegantní, jemný a strukturovaný vchod, který se stane přátelským a glycerickým na patře.
Dokončit velmi vyvážené a složité, hojné a čerstvé vůně.
Je to víno s velmi dlouhou pachu, masité, obklopující a čerstvé.


TESTOVACÍ LIST 
VÍNO  NÁZOV :   Prodecimis 
TYP VÍNA: Red Gran Reserva 
OBLAST VÝROBY: Rioja 
HARVEST: 2004 
DOCA RATING: Vynikající 
ODRŮDY HROZÍ: Tempranillo Garnacha a Viura 
TYP HADICE: zkrácený kuželovitý bordelesa 

ANALYTICKÉ ÚDAJE 
ALCOHOL: 14,5% obj. 
CELKOVÁ ACIDITA: 5,2 g / l 
PH: 3.6 
VŮBNÁ ACIDITA: 0,6 g / l 
SO2L: 30 mg / l

CHARAKTERISTIKA PŘÍPRAVY  Víno Vyrobeno z hroznů z oblasti Rioja Alavesa. Vyrobeno ze 65% hroznů Tempranillo, 30% hroznů odrůdy Garnacha a 5% odrůdy Viura. Hrozny byly ručně sklizeny a přivezeny do vinařství rychle, kde byly vybrány nejlepší svazky. Ve sklepě se vylíhnou v ložisku a po macerace alkoholové kvašení s kontrolovanou teplotou začátku až do mladiny - víno zachovává charakteristiky varieda- des se ti dělali. Víno je poté převedeno do francouzských a amerických dubových sudech, kde zůstalo po dobu 26 měsíců, poté bylo po přírodním vyjasnění baleno a uchováváno v láhvi po dobu třicet šesti měsíců. Edice je omezena na 5000 lahví.

ÚDAJE O HARVESTECH Úroda byla zdravá a vysoce kvalitní. Hojné zimní deště a nepřítomnost extrémních teplot umožnily vinicím mít dostatečné množství vlhkosti pro optimální vývoj. Celkové srážky během kampaně činily 622 litrů. Průměrné měsíční teploty byly nad ročním průměrem. Zahájili jsme sklizeň 13. října a dokončili jsme to 25. Nedostatek dešťů při sklizni a větry jihozápadní složky umožňovaly dobré zrání. Péče o vinici a manuální výběr svazků jak na pozemku, tak ve vinařství nám umožnily získat vysoce kvalitní vína.

TASTING POZNÁMKY Čisté, jasné víno s bohatými slzami. Zobrazuje vysokou barevnou vrstvu, která se vyvinula málo rubínově zbarveného odstínu, ale kde jsou stále ještě vnímány granáty. Nos ukazuje elegantní rovnováhu mezi znaky primárních vůní, červené ovoce, bobule, džemy a květin a terciárních tóny koření, hřebíček, muškátový oříšek a pepř nádechem balsamikovým zápachu, lékořice a fenyklu, a vůně kouřového kouře a všechny z nich zabalené jemným a pronikavým pocitem ovoce, čokolády a kokosu. Chuť má elegantní, jemný a strukturovaný vchod, který se stane přátelským a glycerickým na patře. Dokončit velmi vyvážené a složité, hojné a čerstvé vůně. Je to víno s velmi dlouhou pachu, masité, obklopující a čerstvé.


TRADEA spol. s ro 
SEED ID Dovozce, zástupce a distributor ve společnosti Exclusive 
pro všechny produkty  
značky Bodegas Ibaiondo, 
na území České republiky
SKYPE: LosAndes.cz
E-mail: info (at) tradea.cz

Comments