CZE‎ > ‎vino Rioja‎ > ‎

. Bodegas Riojanas Group

https://www.cafelosandes.cz/qx01/vino-rioja

Dovozce, distribuce a výhradní zástupce Bodegas Riojanas  v České republice:  TRADEA spol. s r.o., E-mail: info(at)tradea.cz            
https://sites.google.com/a/tradea.cz/info/cze/rioja-vino/bodegas-riojanas-group/image16.jpeg             
BODEGAS RIOJANAS, S.A., VIŃA ALBINA  DOCa Rioja  -  Dovozce, distribuce a výhradní zástupce Bodegas Riojanas  v České republice:  TRADEA spol. s r.o., Neratovická 720/27, CZ 182 00 Praha 8  E-mail: info(at)tradea.cz 
internetové obchody:  www.CafeLosAndes.cz  www.tradea.eu 

     https://www.cafelosandes.cz/qx01/vino-rioja   VINA ALBINA bílé víno semidulce 2017 Rioja DOCa     VINA ALBINA červené víno suché 2015 Crianza Rioja  DOCa   Crianza VINA ALBINA červené víno suché 2015 Rioja  DOCa       VINA ALBINA červené víno suché 2014 Reserva Rioja      VINA ALBINA červené víno suché 2010 Gran Reserva      

VIÑA ALBINA 

 Historie:
Bodegas Riojanas založila v roce 1890 rodina Artacho - původní vinaři z oblasti Rioja  společně s Rafaelem Carrerasem z Barcelony.
Památkou starobylé tradice rodiny Frías Artacho je kamenná brána postavená v roce 1799, vstup do rodinných vinic.
Nyní je u vchodu do vinařství. Tradice vinařského rodu Artacho dokládá řada cen, které byly uděleny ještě před založením Bodegas Riojanas, například zlatá z Mezinárodní expozice v Barceloně v roce 1888.
1901 - vznikla značka Viña Albina  - na počest krásné ženy jednoho ze zakladatelů - pana Rafaela Carrerase - byla známá jako "Doña Albína"
Bodegas Riojanas Group je od roku 1930 plně v rukou rodiny Artacho, která postupně získáva další vinice a vinařství v prestižních oblastech Španělska. 
Bodegas Riojanas je jedním z 13 vinařství s více jak  stoletou tradicí v oblasti Rioja, rodinná firma s pátou generací se zkušenostmi více než 125 let. . 
Viña Albina se každoročně umísťuje mezi 2 nejprodávanější Reservy ve Španělsku.

Filmy:
Výročí 125 let:    BODEGAS RIOJANAS 125 AÑOS      
Degustace:         Cata: Viña Albina - BODEGAS RIOJANAS    


   >     https://www.cafelosandes.cz/qx02/vino-ribera-del-duero   
VOIRE - RIBERA DEL DUERO

https://www.cafelosandes.cz/qx02/vino-ribera-del-duero       
VEGA NAÚN  - Albariño - Rias Baixas
Comments